Mobil Uygulama

Mobil Uygulama Geliştirme 

Hepimiz bir cep telefonunun etkisini biliyoruz! Çocuklar bile bir akıllı telefon tutarken görülebilir. Her insanın nedenleri vardır, ancak sonuç birdir – artan sayıda mobil kullanıcı. Aslında konforunuzun bulunduğu yerden ve konumdan kullanımı kolaydır. Adından da anlaşılacağı gibi mobil, hareket halindeyken de rahatlıkla kullanılabilir, bu da masaüstü web sitesi kullanıcılarının azalmasına katkıda bulunur. Dahası, artık insanlar web sitesi yerine mobil uygulamaları kullanmayı tercih ediyor. Bir raporun önerdiği gibi, insanlar ortalama olarak zamanlarının %87'sini mobil uygulamalarda tüketiyor. Yani geçiş radikaldir.

Artık mobil uygulamanın internet dünyasının özü olduğuna inanıyorsunuz. Devam etmeden önce, mobil uygulamanın önemini daha iyi vurgulayan başka bir gerçeğe göz atalım. Statista'ya göre, uygulama içi satın alımlardan, mobil reklamlardan ve indirmelerden elde edilen gelir için kümülatif rakamın 2020 yılına kadar yaklaşık 188 milyar dolara ulaşması bekleniyor; 2016'da 88 milyar dolardı.

Çok sayıda kitleyi yakalamak için farklı biçimlerde uygulamalar geliştirmek hayati önem taşır. Bu da geliri artırmaya yardımcı olur. Temel olarak mobil uygulamanın geliştirilmesi gereken iki platform vardır – Android ve iOS. Genel olarak, bu 2 platformdan en az biri için mobil uygulaması olmayanlar, sahip olanların gelirinin yarısını oluşturur.

Bu günlerde cihazlar akıllı hale geliyor ve talebe ayak uydurabilmek için geliştiricilerin daha akıllı olması gerekiyor. Kusursuz bir uygulama oluşturmak için içerik oluşturucunun HTML5, C, C ++, Java, Object Pascal vb. Gibi çeşitli dilleri bilmesi gerekir.

Mobil Uygulama Oluşturma Yaklaşımları

Bir mobil uygulama geliştirmeye gelince, dört seçenek mevcuttur.

  • Yerel Mobil Uygulamalar
  • Platformlar Arası Yerel Mobil Uygulamalar
  • Hibrit Mobil Uygulamalar
  • Aşamalı Web Uygulamaları

Açıkçası, tüm bunların olumlu ve olumsuz noktaları var. İhtiyaç, gerekli özelliklere, zaman çerçevesine, beklenen UX'e ve bütçeye bağlı olarak doğru alternatifi seçmektir.

İşlem

Uygulama geliştirme sürecinin iki ana yönü vardır

Ön uç: Uygulamanın mobil cihazda bulunan ve kullanıcılar tarafından görülebilen kısmıdır.

Arka uç: Ön ucu destekleyen en önemli kısımdır.

Müşteriye kesintisiz kullanıcı deneyimi sağlayabilen bir mobil uygulama sunmak için, geliştiricinin, müşterinin tam gereksinimlerini anlayabilecek ve en iyi uygulamayı sağlayabilecek usta olması gerekir.

Telefon +90 505 747 42 84
Email info@devedijital.com
Adres
Tacettin Veli Mahallesi Halit Narin Caddesi Bahadır Plaza Kat:11 Daire:41 38230 Deve Dijital Melikgazi/Kayseri/Türkiye